Přirozené Zlepšení Zraku

Cože? Dírkované brýle??

Dírkové brýle, známé také jako stenopeické, ajurvédské, nebo děrované brýle, jsou typem brýlí, které mají místo klasických čoček stovky malých otvorů. Používají se jako pomoc při refrakčních vadách tím, že chrání oko před nepřímým světlem, které může často zkreslovat vidění.  

Dírkové jsou užitečným nástrojem při zlepšování zraku, trénují správné centrální zaostřování a pohybové návyky.

Pokud trpíte rozmazaným viděním, krátkozrakostí, nebo dalekozrakostí tyto brýle vám umožní okamžitě vidět jasně!

Můžete si to vyzkoušet teď hned!

Odložte brýle, nebo čočky a koukejte na něco co vidíte rozmazaně jako je miniaturní text na konzervě, nebo nějaký objekt v dálce.

Teď zavřete ruku tak jako byste někomu chtěli dát pěstí (s palcem venku opřený o prsty), pomalinku uvolňujte prsty tak až se vytvoří malá skulinka (tunel) přes který se s uvolněným zrakem podíváme na text, který normálně bez brýlí nepřečteme, nebo se podíváme na ten objekt v dálce co bez brýlí nevidíme … a ejhle, je to vidět! To čumíte co? Já jsem taky čuměla, když mi prozradila tento trik má učitelka zlepšení zraku.

Wow, jak to funguje?

Fungují jinak než běžné brýle a kontaktní čočky. Tradiční čočky a kontaktní čočky upravují vidění tím, že ohýbají světelné paprsky vstupující do oka a zaostřují je na sítnici, zatímco dírkové brýle omezují množství světla vstupujícího do oka, čímž vytvářejí podobný efekt jako mžourání (ale to nedělejte, mžouráním zatěžujete a zhoršujete zrak!).

Jednoduše řečeno – dírkované brýle opravují refrakční vady které mohou být způsobeny například  zatuhlostí očních svalů, nebo nedostatkem stimulace očí takže začnou ztrácet schopnost vidět ostře (zhoršení zraku s věkem). 

Vyberte si ty, které vám nejlépe vyhovují, a používejte je na čtení, práci s počítačem, televizí, v divadle, ve známém prostředí nebo jako alternativu slunečních brýlí.

Jak si správně vybrat stenopeické brýle? To se dočtete  zde.

Nenoste je při řízení, používání nebezpečných nástrojů nebo v otevřeném prostředí s velkým množstvím pohybu!

Upozornění! Tento článek obsahuje užitečné informace pro vzdělávací účely. V žádném případě nediagnostikuje ani nenahrazuje lékařské ošetření a není náhradou za radu nebo péči kvalifikovaného zdravotníka. Poraďte se se svým očním lékařem v případě pochybností.